Hynek se s odchodem ženy doposud nevyrovnal. Patnáct let ji miloval a v nejtěžších chvílích byl její nejsilnější oporou. Po náhlém skonu milované ženy se stará o jejich devítiměsíčního syna Jeníčka, kterého se Zuzkou adoptovali. Vlastní děti totiž kvůli Zuzanině podlomenému zdraví mít nemohli.

Lymfom o sobě dal vědět angínou. "Doktorka jí řekla, ať to vyleží, a vypadalo to, že druhý den horečka nebude. Doufali jsme, že dostane antibiotika a tý angíny ji zbaví. Pak udělali Zuzce sono a zjistili, že má znovu v břiše uzliny, lymfom se vrátil. Za tři dny se nám totálně změnil život. Třetí den dostala zápal plic a na něj zemřela. Ne na lymfom, i když ten byl možná v pozadí," řekl v rozhovoru pro Instinkt Dřízhal.

"Odvezl jsem Zuzku do nemocnice, kde jí uvedli do umělého spánku, aby měla sílu bojovat se zánětem. Ale tělo nereagovalo. Dokud byla vzhůru, jezdil jsem za ní do nemocnice, dole v autě hlídal Jeníčka tchán, se Zuzkou jsme si stačili říct jen technické věci, ty hezké jsem jí psal v noci v dopisech, ona mi pak napsala esemesku, že to byl moc hezký dopis... A když ji uspali, psal jsem dál, každý večer, napsal jsem jich šestnáct. Šestnáctý den zemřela," dodal scénograf.

I když se lékaři snažili Zuzanu probudit, aby se s manželem rozloučili, nešlo to. Nestihli si říct ani sbohem. Poslední, co od své ženy Hynek slyšel, byla tato slova: "Už běž."

Když se blížil konec, lékaři zavolali Hynka do nemocnice. Řekli mu, že jí zbývají čtyři hodiny života. On do posledního vydechnutí držel svou milovanou manželku za ruku. "Za 35 minut zemřela. Bylo to jako ve filmu, přestalo jí bít srdce a na monitoru běžela ta rovná čára..."

Fotogalerie
5 fotografií