Když nesli ostatky zesnulé herečky ke kostelíku sv. Matěje, Dřízhal šel se sklopenou hlavou za rakví. Jen těžko zadržoval slzy. I když věděl, že je jeho manželka těžce nemocná, do poslední chvíle věřil, že nad rakovinou zvítězí. Dokonce si spolu adoptovali syna Jeníčka, který přinášel v posledních měsících do jejich tváří radost. Zuzana si moc přála mít své vlastní dítě, ale nemoc jí to bohužel nedovolila.

Velký smutek si v sobě nesli i rodiče mladé herečky, kteří byli v posledních chvílích jejího života s ní. Ti přišli jako první ke hlavnímu vchodu hřbitova v pražských Dejvicích. Tam už na ně čekala ochranka, která kontrolovala všechny přicházející smuteční hosty. Dva statní muži pouštěli pouze ty, kteří byli na seznamu pozvaných. V půl desáté přijeli k bráně dvě pohřební auta. Jedno vezlo rakev, druhé pak květiny a věnce od příbuzných a bývalých spolužáků z DAMU.

Video
délka: 00:51.88
480p 360p 240p

Pohřeb Zuzany Dřízhalové. Za rakví smutně kráčel manžel Hynek Jan Jedlička, hudba: Yellow

Fotogalerie
32 fotografií

Hosté se sešli na hřbitově u kostelíka sv. Matěje, kde se čekalo půl hodiny, než se otevřela brána. Manžel Dřízhalové přišel sám, bez syna Jeníčka, kterého nedávno s manželkou adoptovali. Z kolegů ze seriálu Velmi křehké vztahy, kde Dřízhalová hrála jednu z hlavních rolí, přišel Saša Rašilov s manželkou Vandou Hybnerovou a herec Jan Révai s partnerkou Zuzanou a jejich synem Jakubem. Celkem na pohřeb přišlo kolem dvaceti hostů.

Zuzana Dřízhalová prohrála svůj boj s rakovinou minulý pátek kolem půl druhé odpoledne ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Bohužel už nepomohla ani léčba pomocí chemoterapie. Mladá herečka, která s nemocí bojovala několik let, ještě stačila několik měsíců před svou smrtí se svým manželem adoptovat syna Jeníčka. O tom, zda chlapeček bude moci zůstal u svého adoptivního táty Hynka Dřízhala, teprve rozhodnou úřady.