23. únor 2018
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj

Vyrobte si jarní věnec: Vypadá skvěle a stojí pár korun!

/
 • 21. března 2017 ● 10:00
   

  Letos přivítejte Velikonoce originálně. Poradíme vám, jak to zvládnete docela sami. Vyrobit si můžete třeba velikonoční věnec. Pověste ho na vstupní dveře nebo za okno. A pak klidně ještě jeden, který dáte na slavnostní stůl. Tak který z nich si vyberete?

 • 1.

  Inspirujte se

  Video
  délka: 07:38
  720p 480p 360p 240p

  Inspirujte se a vyrobte si vlastní jarní dekoraci youtube.com_simply_kenna/bpž

  Vyrobit si krásný jarní věnec je snadnější, než by se mohlo zdát. Stačí se jen nebát a věřit si. Využít můžete všechno, co vás napadne. Vajíčka, ptačí pírka, živé či umělé květiny, dokonce i mech. Zkrátka to, co se vám líbí. Inspirujte se ve videu nebo v galerii těmi nejkrásnějšími jarními věnci. V následujících kapitolách vám pak podrobně poradíme, jak na mechový, květinový nebo skořápkový věnec. Tak s chutí do toho!

  Fotogalerie
  38 fotografií

 • 2.

  Mechový věnec

  Přineste si z lesa zelený mech a větvičky a ze zahrady první jarní květy. Přidat můžete pár skořápek a malý zázrak je na světě.

   

  Budete potřebovat:

  mech a větvičky

  svazek jarních květů

  kruh z oasisu

  zahradnické nůžky

  vázací drátek a kovové spony

  skořápky, vajíčka, oblázky, ozdoby

   

  Jak na to:

  Kruh oasisu ponořte do vody a nechte ho nasáknout, pak ho vložte do misky a přebytečnou vodu vylijte. Kousky mechu a větvičkami pokryjte vršek kruhu, k upevnění použijte kovové spony. Věnec dozdobte květinami a drobnými dekoracemi. K jejich upevnění použijte spony nebo vázací drátek. Věnec můžete položit dovnitř starého ozdobného rámu, vypadá to efektně. Věnec vydrží týden, nezapomeňte ale občas přilít trochu vody do misky.

 • 3.

  Věnec s petrželkou  Budete potřebovat:

  svazek čerstvých tulipánů

  svazek kudrnaté petrželové nati

  přírodní provázek, nůžky

  větvičky vrby

  vázací drátek

   

  Jak na to:

  Větvičky zkraťte na požadovanou délku a zapleťte věneček pomocí drátku. Tulipány zkraťte zhruba na 12 cm, listy ponechejte, pak je provázkem připevněte na věnec. Mezi tulipány umístěte petrželovou nať. Vždy snítku petržele obtočte provázkem a lehce utáhněte.

 • 4.

  Věnec z vaječných skořápek  Máte doma nastřádané vaječné skořápky? Dejte je do velkého hrnce, zalijte je vodou a nechte chvíli povařit. Pak skořápky důkladně vyčistěte, ještě jednou vymyjte a nechte je rozložené na utěrce oschnout. Můžou se stát základem pro velikonoční věnec. Jako podklad můžete použít slaměný kruh, na který tavnou pistolí vaječné skořápky nalepíte. Dovnitř některých z nich pak můžete přidat malá vyfouknutá křepelčí vejce a celý věnec lze ozdobit peříčky.

 • 5.

  Květinový věnec

  Už vám na zahrádce vykoukly ze země první modřence a rozkvetly meruňky nebo třešně? Pár větviček si uřízněte a vyrobte si jednoduchý elegantní věneček. Základ zvolte opět proutěný, třeba z neloupaných větviček, na něj pomocí vázacího drátku, lýka nebo přírodního provázku připevněte dokola rozkvetlé větvičky a modřence. Aby vám věneček vydržel do dalšího dne, můžete ho rosit studenou vodou.

 • 6.

  Věnec z proutků  Jednoduchý věneček si můžete vyrobit docela sami a vlastně zadarmo. Budou vám k tomu stačit jen šikovné ruce. Nařežte si delší proutky, spojte je do svazku, obtočte je a zpevněte je tenkými, hodně ohebnými proutky. Svazek stočte a svažte, můžete použít proutky nebo lýko. Z odstřižků barevného filcu vystřihněte větší květiny a nalepte je tavnou pistolí na věneček.

Autor: red
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy