Triatlonisté musely zdolat Vltavu. V té plavali 1.9 km, pak nasedli na kolo, na kterém jeli 90 km a nakonec je čekal běh na 21.1 km. Nejlepšími českými triatlonisty byli Lukáš Kočař  s časem 3:59:50.5, Petr Soukup s časem 4:03:35.5, Tomáš Řenč, který triatlon zvládl za 4:06:33.0. Mezi ženami pak Simona Křivánková s časem 4:26:20.1, Helena Kotopulu - 4:42:08.3 a Marcela Joglová - 4:46:16.7.

Závod celkově vyhrál španělský triatlonista Francisco Javier Gómez Noya 3:44:40.7 a z žen belgická závodnice Katrien Verstuyft 4:21:30.5.

Kvůli závodu byly uzavřené i některé ulice a MHD jezdila jinudy. Pražský dopravní podnik od sobotní noci do půl jedné ráno v neděli odkláněl páteřní linku číslo 9 v úseku Lazarská – Anděl přes zastávky Karlovo náměstí, Palackého náměstí a Zborovská. Linka číslo 17 v úseku Jiráskovo náměstí – Národní divadlo jezdila přes zastávky Myslíkova a Národní třída. Linky číslo 22 a 23 jsou v úseku Národní divadlo – Malostranská byly odkloněny přes zastávku Staroměstská.

Do půlnoci byl pro automobily uzavřen Most Legií i Vítězná a Zborovská ulice, Janáčkovo nábřeží i Hořejší nábřeží. Komplikace čekejte i na Strakonické.