Pravidla běhání v teplém počasí! Trenérka nám vysvětlila, na co si dát pozor

Video se připravuje ...

12. srpna  2016 
 06:00

Každá roční sezona má nějaká svá úskalí, která musíme coby běžci překonávat. Nechce se nám nikam, když na podzim prší, v zimě je zase zima a logicky – v létě nám zase hrozí horka, na která se ovšem musíme připravit, abychom při běhu nezkolabovali.  A jelikož víkend má být opět teplý, zeptali jsme se, jak běhat, když je horko. 

„Tím nejzákladnějším pravidlem je přijmout dostatek tekutin. Patnáct až dvacet minut před během vypít tři deci vody a přes den pravidelně doplňovat tekutiny, alespoň tři litry, když je opravdu velké horko,“ začala vyjmenovávat všechna úskalí běhu v horku trenérka Sarah Vagnerová. „Je také dobré vybírat si pro běhání taková místa, kde je alespoň trochu stínu. Tady v Praze ideálně Stromovka nebo park nahoře na Letné. Je nutné dbát na to, abyste měli přikrývku hlavy, sluneční brýle, a je potřeba použít opalovací krém.“

Pokud běháte na delší vzdálenosti, je dobré mít s sebou lahvičku s vodou nebo batůžek, který má nádržku s pítkem. „Pokud neradi nosíte vodu s sebou, zmapujte si terén, ve kterém běháte. Můžete se zastavit u pítek s vodou, kterých je k dispozici docela hodně,“ vysvětlila nám Sarah. V horkých dnech je ale zásadní hodina, v kterou se rozhodnete běhat. „Nejlepší je to po ránu, kdy je vzduch nejchladnější a nejčerstvější. Kolem poledne se běhání vůbec nedoporučuje.“

Pokud podceníte přípravu a nedáte tělu dostatek tekutin, můžete si být jisti, že se o svá práva a potřeby brzy přihlásí. „Pokud se začne člověk více zadýchávat a přijde i malátnost, je dobré rychle sehnat vodu a lehnout si ve stínu na chvilku na zem.“

Diskuse ke článku

.

Aplikace a kalkulačky

BMI
kalkulačka
Výpočet
energetického
příjmu

Jídelníčky na míru

Vyberte si jídelníček na míru
a hubněte konečně efektivněji